ליטל נגר

גרו'אפ

טכניקה: מדיה דיגיטלית, איור דיגיטלי, וידאו

"גרו'אפ" היא פלטפורמה מבוססת טכנולוגיה המיועדת לחובבי הגינון הביתי. האפליקציה מקשרת בין צמחים לאנשים בהתאם לאופי הגינה, תכניה, מיקומה ורמת הגינון של המשתמש.

הפרויקט שייך למרחב האגרוטק, הפופולרי בשוק המסחרי. מדובר בתחום המשלב בין שני עולמות משלימים – חקלאות וטכנולוגיות מתקדמות.

מחקרים מעידים על כך שהתנסות ישירה עם הטבע חיונית להתפתחות האינטלקטואלית, הרגשית, החברתית, הרוחנית והפיזיולוגית של בני האדם. הצורך בגינון מגיע מהמקום המרפא והמאזן. עיסוק בגינון מחזק את הדימוי העצמי, את תחושת הערך ואת תחושת המסוגלות. העיסוק בגינון במרחב העירוני מאפשר ליצור תפיסת חיים רגועה יותר, לעיתים מדיטטיבית, ולהניב שיח אקו-המוניסטי חדש ומפרה.

ממשק ה"גרו'אפ" מחבר בין שלושה חיישנים שמחברים בין האדמה, הצמחים והמשתמש. באמצעות גארי, פרח אנושי אמפתי, יועבר מידע חיוני בין הצמחים למשתמש. האפליקציה תתריע בזמן  אמת על חוסר במים, בדשן, בטמפרטורה מתאימה או באנרגיה (שמש), כמו גם על מחלות אפשריות ותמליץ על דרכי טיפול. באמצעות טכנולוגיה של לימוד עצמי, גארי ילמד את המשתמש ויתאים עבורו תכנים תואמים בהתאם לצרכיו ולתחומי העניין שלו, כפי שהם מוצגים באפליקציה. שימוש בטכנולוגיה המתרגמת תדרים המשודרים מהצמח ומומרים לצלילים תאפשר למשתמש להקשיב לצמח. בנוסף, יינתן למשתמש משוב קבוע על בסיס פעילותו והתפתחות הצמחים שלו.

תודות 

דר' נירית אסף ראש החוג למדעים, סמינר הקיבוצים

ד"ר מלכה בן פשט על העזרה במחקר 

058-712-0409

littles.teacher@outlook.com

FB | IG | WS

@littles.teacher

 

מנחה: מורן עין דור